Cimnastik hem erkek hem kız çocuklarına hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan olimpik bir branştır. 3 yaş itibariyle başlayan cimnastiğin devamında cimnastik alt yapısını almış bireyler, farklı branşlarda katılmış üstün başarılar sergiledikleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır.ÇOCUK CİMNASTİĞİ

Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlesini dengeleyebilmelerini sağlar.

Özgüvenli çocuklar yetiştirebilmek için, küçük yaştan itibaren hem fiziksel hem de pedagojik gelişimlerini destekleyecek spor ve sanat eğitimleri gereklidir. En erken yaşta başlanabilen ve en temel spor olduğu için CİMNASTİK en doğru başlangıçtır.

Cimnastiğin faydaları

Daha sosyal ve uyumlu bireyler olarak yetişmelerini sağlar. Hiper aktif çocuklarda daha sakin davranış durumu gözlemlenirler.
Duruş bozukluklarını düzenlemeye yardımcı olur. Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu etkisi vardır.İletişim kuramayan çocuklarda önemli ilerleme görülmüştür.
Yaşıtları arasında daha aktif ve girişkendirler.Yaşıtlarına oranla her alanda daha başarılıdırlar.Yaşıtlarına göre daha sorumluluk sahibidirler.

CİMNASTİK ÖZGÜVEN, DİSİPLİN, ZEKA, KUVVET & ESNEKLİK KAZANDIRAN DİĞER SPORLARIN TEMELİNİ OLUŞTURAN BİR BRANŞTIR

ÇOCUK CİMNASTİK (4-11 YAŞ)

İzmir Narlıdere, Balçova, Güzelbahçe gibi İzmir'in çeşitli ilçelerinden ÇOCUK CİMNASTİK (4-11 YAŞ) için SDF SPORT'a gelebilir, bizlerden bilgi alabilirsiniz.

BİZE ŞİMDİ ULAŞIN
İZMİR NARLIDERE
05060233393