Boot camp yada bir diğer değişle asker antrenmanı, askeri egzersizlerin ve askeri egzersiz mantığının günümüz fitness egzersizlerine uyarlanmış şeklidir. Asker antrenmanlarında amaç zorlayıcı egzersiz metodları ile kısa zamanda forma girerek, formda kalmaktır.


MATWORK PİLATES NE İŞE YARAR?

Boot Camp Nedir?

Kısa sürede yağ yakarak form tutmanızı sağlayacak Boot Camp egzersizleri Amerikan ordusunun uyguladığı egzersizlerden esinlenerek hazırlandı. Boot camp (asker antrenmanı) egzersizlerini evde, sokakta veya size uygun olan çoğu yerde rahatlıkla uygulamanız mümkündür.

Düzenli olarak haftada 3 gün yapılan boot camp egzersizleri ile birkaç ay içerisinde vücudunuzda olumlu farkedilebilir değişiklikleri görebiliriz. Boot camp egzersizlerinin yanında doğru ve dengeli beslenme ile yağlı ve karbonhidratlı gıdalardan da kaçınılması gerekmktedir.

Boot Camp Antrenmanlarının Yararları Nelerdir?

* Vücudu forma sokar.
* Yağ yakımını arttırır. Hızlı yağ yakılmasını sağlar.
* Kasları daha parçalı ve daha belirgin hale getirir.
* Eğlenceli antrenmanlarla kendinizi daha sosyal hissetmenizi sağlar.
* Kişinin kendini daha mutlu hissetmesini sağlar.

Düzenli olarak haftada 3 gün yapılan boot camp egzersizleri ile birkaç ay içerisinde vücudunuzda olumlu farkedilebilir değişiklikleri görebiliriz. Boot camp egzersizlerinin yanında doğru ve dengeli beslenme ile yağlı ve karbonhidratlı gıdalardan da kaçınılması gerekmktedir.

Boot camp egzersizlerinin diğer egzersiz metodlarından farkı nedir?

Boot camp egzersizleri özgür olarak ve sadece kendi vücudunuzu kullanarak, istenildiği takdirde de çok az sayıda aleti kullanarak her yerde yapılabilecek egzersizlerdir. Boot camp egzersizlerinin uygulanması için herhangi bir spor salonuna veya büyük pahalı ekipmanlara makinelere ihtiyaç yoktur. Evinizde, odanızda, işyerinizin ofisinde ve aynı zamanda dışarıda her mekanda  bu egzersizleri uygulayabilirsiniz. Hareketler oldukça doğadır.

Bu hareketler,  bütün atlama hareketleri, Sıçrama ve koşma hareketleri, itme, çekme, çömelme, adım atma ve fırlatma hareketleridir.

İnsanların gün içinde macbur kalarak veya kalmayarak kullandığı tüm hareketler boot camp egzersizlerinin içindedir.  Bu hareketlere uzanma, gerinme ve bu hareketlere başlamadan önce iyi bir ısınma ve yine bitirirken de iyi bir soğuma ve stretching de eklediğimizde, bedenimizi kullanarak yaptığımız ve işimize çok kısa sürede çok faydalı bir antrenman programı katmış oluruz. Boot camp egzersizlerinde tüm hareketler kişiye uygun yoğunlukta ve uygun biçimde oluşturularak gün içinde tekrarlanarak uygulanabilir.

Boot camp egzersizlerinde hareketler sürekli değiştiği ve klasik metodlara bağlı kalınmadığı için, boot camp antrenmanı eğlenerek yapılır ve  daha iyi vakit geçirilir. Bu egzersizleri düzenli ve programa sadık kalarak uyguladığınızda farklı metodlara göre vücudun yağ yakımı ve forma girmesi çok hızlı olur. Bu egzersizleri doğru ve etkili yapabilirseniz boot camp egzersizlerinden kısa zamanda olumlu not alabilirsiniz.

BOOTCAMP (YAĞ YAKMA) ANTREMANI

İzmir Narlıdere, Balçova, Güzelbahçe gibi İzmir'in çeşitli ilçelerinden BOOTCAMP (YAĞ YAKMA) ANTREMANI için SDF SPORT'a gelebilir, bizlerden bilgi alabilirsiniz.

BİZE ŞİMDİ ULAŞIN
İZMİR NARLIDERE
05060233393